in

4000 Patent: Dr. Yoshiro Nakamatsu

Dr. Yoshiro Nakamatsu

Yoshiro Nakamatsu, 26 Haziran 1928 yılında dünyaya gelmiş bir bilim adamıdır. Şuan 91 yaşında olan Yoshiro Nakamatsu, Japonya’nın en büyük gurur kaynaklarından biridir. Şuana kadar yapmış olduğu 4000 adet patentli icadı bulunmaktadır. Bu açıdan da dünyanın en büyük bilim adamı olarak sayılacak olsa da, buna karşı çıkanlarda vardır. Yoshiro Nakamatsu’nun bir çocuğu bulunmaktadır. Çocuğunun adı, Yoshinari Nakamatsu’dur. Japonya halkı tarafından kadar çok sevilip sayılmaktadır ki, ülkede yapılan bütün Talk show’lara davet edilmektedir ve kendisi de katılmaktadır. Yoshiro Nakamatsu, bilim insanlığının dışında politika ile de ilgilenmektedir. Fakat politika çalışmaları, bilim için yaptığı çalışmalar kadar dikkat çekmemektedir. Çünkü neredeyse her yıl seçimlerde aday olmaktadır ama her seferinde aday olduğu seçimleri kaybetmektedir. Yoshiro Nakamatsu, 4000 icadı bulunmaktadır fakat henüz bir Nobel ödülü kendisine verilmemiştir. İcatları ile oldukça konuşulan Yoshiro Nakamatsu, bir fikri ortaya çıkarma konusunda oldukça farklı yollar izlemektedir. Bu yollardan birisi ise, suyun içinde tam boğulmasına saniyeler kalmasıdır. Bu sırada aklına oldukça farklı şeyler geldiğini ve icatlarının çoğunu bu yolla yaptığını söylemektedir. 

Yoshiro Nakamatsu Eğitim Hayatı 

Yoshiro Nakamatsu eğitim hayatı boyunca da oldukça çeşitli icatlar ortaya koymuştur. Japonya’da doğup büyüyen Yoshiro Nakamatsu, liseyi Azabu High School okulunda okumuştur. Üniversite eğitimini de, Tokyo Üniversitesinde görmüştür. Tokyo’da yaşayan Yoshiro Nakamatsu, bu şehre oldukça bağlıdır. Eğitim hayatı boyunca oldukça ilginç çalışmalar ortaya koyan Yoshiro Nakamatsu, derslerinde de oldukça başarılıydı. Normal bir aile yaşantısına sahip bir şekilde büyüyen büyük mucit, eğitim hayatı boyunca ailesi tarafından destek görmüştür. Bir şeyleri icat etmek için normal insanlardan daha farklı yollara başvuran Yoshiro Nakamatsu suyun altında tehlikeli bir odaklanma yolu seçerken başka bir yöntem daha kullanmaktadır. Bunlardan birisi ise kendisine özel olarak tasarlamış olduğu evinde bulunan asansördür. Asansörün yukarı ve aşağı inmemize yarayan bir düzenek olduğunu kesinlikle reddetmektedir. Asansör, kendisine göre yukarı ve aşağı hareket eden bir düşünme odasıdır. Ve evde bulunduğu zamanlarda, bizim asansör dediğimiz ama kendisi için aşağı yukarı hareket eden küçük odacıkta vakit geçirmektedir. Bu oda da, bazı icatlar ortaya koymasına yardımcı olmaktadır. 

, 4000 Patent: Dr. Yoshiro Nakamatsu, BilgData

Yoshiro Nakamatsu İcatları 

Yoshiro Nakamatsu, şuan 91 yaşındadır ve Japonya’nın Tokyo şehrinde yaşamaktadır. Yapmış olduğu icatların yanı sıra tokyo şehrinde politika ile de ilgilenmektedir. Yoshiro Nakamatsu, 4000 civarında icadı bulunmaktadır. Bu icatlardan en çok bilinen icatlar ise, kafa yapan sigaradır. Bunun dışında cinsel yaşama önem veren kişiler için hassasiyeti daha çok belirginleştiren prezervatif icadıdır. Bu icadının patenti de kendisinde bulunmaktadır. Bunların dışında çoğu kişi tarafından bilinen bir diğer icattı ise, savunma amacı ile hazırlanan bir kadın ya da erkek peruklarıdır. Bu peruklar, sizi savunma sırasında koruyacak ve sizlere yardımcı olacaktır. Yoshiro Nakamatsu, onlarca kitabı bulunmaktadır. Ve hemen her icadı için ödülleri de vardır. Oldukça başarılı ve zeki bir bilim insanı olan Yoshiro Nakamatsu, icatlarının satışını internet üzerinden de sağlamaktadır. Bu sayede icatları kolaylıkla inceleyebilir ve ihtiyacınız olan bir şey bulursanız, satın alabilirsiniz. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir