Roswell Ufo Vakası

Bugüne kadar en çok ses getiren ve hala tartışılmaya devam eden ufo vakalarından bir tanesi de Roswell Ufo Vakası. 8 Temmuz 1947 senesinde Amerika Birleşik Devletleri’nde yer alan Roswell kasabasında bir takım garip olaylar yaşandı. 

Bu tarihlerde orman servisi için çalışmakta olan Kenneth Arnold pilotluk yapmaktaydı. 25 Haziran 1947 yılında bölgedeki bir dağ üzerinde kayıp bir uçağı aramak amacı ile uçuş yapıyordu. Uçuş yaptığı esnada saatte 222 bin kilometre hızla giden 9 adet uçan daire gördüğünü iddia etti. Kasabının şerifi de tanımlanamayan bir cismin çiftlik arazisine düştüğünü Binbaşı Marcel’e bildirir. Bunun üzerine yetkililer direkt olarak olay bölgesine gelir ve ortada hiçbir kanıt kalmayacak şekilde düşen cismin parçalarını toplayarak oradan ayrılır. ABD ordusu ise toplanılan parçaların bir ufoya ait olmadığını bir meteoroloji balonu olduğunu söyleyerek olayı yalanlar. 

Bu olayın ardından da Roswell kasabasında yaşayan pek çok insan sürekli olarak gökyüzünde uçan cisimler gördüklerini iddia etmişlerdir. Günümüzde dahi bu olayın izlerine o kasabada rastlamak mümkündür. Eğer bir gün yolunuz Roswell kasabasına düşerse orada bu olay ile ilgili pek çok belgeye ve resme ulaşabilirsiniz. Kasabada ilk dönemlerdeki kadar olmasa da olayın hala bir etkisi sürmektedir. Yaşanılan bu olayın ardından kasaba adeta bir ufo turizmi yerine dönmüştür. 

Ancak olay sadece bunlar ile bitmiyor. Zaman ilerledikçe olay ile ilgili bilgiler ortaya çıkmaya devam ediyor ve tarihin en ilginç ufo vakalarından biri olan Roswell vakası yeniden gündeme geliyor. Bunda ise olay günü Roswell da bulunan bir yetkili olan Teğmen Walter Haut’un itiraflarının büyük bir etkisi bulunuyor.

Roswell Ufo Vakası
Ufo Kaza Bölgesi

Teğmen Walter Haut 

2008 senesinde hayata gözlerini yuman Teğmen Walter Haut, kendisi öldükten sonra açılmak üzere bir itiraf mektubu bırakmıştır. Roswell vakasında dönemin askeri üssünün halkla ilişkiler subayı olarak çalışmıştır. Teğmen Walter Haut’un bırakmış olduğu bu mektupta, Roswell’da yaşanan olayda düşen cismin içinde uzaylı cesedi olduğunu ve bulunan uzay gemisi ve uzaylı cesetlerinin ABD ordusu tarafından gizlendiğini yazmıştır. Teğmenin yazdığı iddialar arasında ABD’nin bugüne kadar elde etmiş olduğu pek çok teknoloji düşen bu uzay gemisinden elde ettiğini ifade etmiştir. 

Roswell kasabasına düşen uzay gemisi ile ilgili de pek çok farklı iddia ortaya atılmıştır. Geminin yapım malzemesinin dünya üzerindeki herhangi bir alaşıma benzemediği ve içerisinde de herhangi bir kontrol paneli, düğme vs. bulunmadığı iddia edilmiştir. 

Tüm bu gelişmeler Roswell Ufo Vakası’nı dünyanın en popüler ufo vakalarından bir tanesi haline getirmiştir. Günümüzde bile hala devam etmekte olan bu olay hakkında sürekli olarak haberler yapılmakta ve olay ile ilgili bir takım durumlar gün yüzüne çıkmaktadır. Her ne kadar olay ile ilgili bugüne kadar yeterli bir kanıt insanlara sunulamamış olsa da insanlar bu olay hakkında konuşmayı ve efsaneler üretmeyi çok seviyorlar.

Bunları Gördün mü ?