Savaşta Teknoloji 1 – Adolf Hitler

Adolf Hitler kimdir?

Adolf Hitler 20 Nisan 1889 tarihinde Avusturya’da doğdu. Kendisi Avusturayalıdır. Eğitim hayatı boyunca oldukça başarısız olan Hitler, Viyana Güzel Sanatlar Akademisi sınavına ressam olarak girdi. Sınavı kazanamadı. 1912 yılında 1.Dünya Savaşı’nın patlak verdiği dönemde Almanya’nın Münih şehrine taşındı ve orduda gönüllü olarak yer aldı. Almanların aldığı yenilgi sonrası arkadaşlarıyla Alman İşçi Partisini kurdu ve bu partinin başına geçti. Hitler partinin adını daha sonra Nasyonal Sosyalist Alman İşçi Partisi olarak değiştirdi. Bu parti üyelerine kısaca Nazi denildi. Lider olarak kendisine Führer lakabını verdi. Nasyonal Sosyalist Alman İşçi Partisi seçimlerini 1930 Eylül ayında yapılan seçimler sonrası kazandı ve başına geldi. Hitler, 1932 yılında Cumhurbaşkanı seçildi.

Adolf Hitler ve Naziler hakkında az bilinen gerçekler


Hitler toplulukların düşünmesini durdurup duygusallaşmalarını sağlayan ve kalabalıklar’ çok iyi ikna edebilen bir konuşma yeteneğine sahipti.Miting öncesi yaptığı konuşma provalarında kendi fotoğrafını çektirerek analiz eder ve ideolojisini aktarma yeteneğini geliştirirdi Holokosta giden şiddet ve soykırım aşama aşama gerçekleşti .Önce Yahudiler kollarında sarı bir yıldızla işaretlenmiş bir bant taşımak zorunda kaldılar,şehirde yaşamalarI yasaklandı ve milyonlarcası mahkum edildikler gettolarda 3 metrelik duvarlar ardında açlığa,suszuluğa ve sefalete kapatıldı. Daha sonra bu insanlar köleleştirilerek 24 saat faaliyet halinde olan fabrikalarda çalıştırıldı ve böylelikle Almanyanın sanayi üretimi 10 katına çıktı.İlerleyen aylarda milyonlarca Yahudi trenlerle imha kamplarına götürüldü ve 1 milyonu çocuklardan oluşmak üzere 6 milyon Yahudi buralarda katledildi.Bunların yanında Hitlere karşı çıkan Almanlar,eş cinseller,özürlüler ve çingenlerle beraber toplamda 10 milyon civarında insan Nazi rejimi tarafından acımasızca öldürüldü. Holokostun en belirgin özellikleri arasında insanların tıbbı deneylerde kullanılmaları vardır. Mahkumların kalbine petrol enjekte etmek,canlıyken radyasyona maruz bırakmak bunlardan bazılarıdır.Bu doktorlardan en meşhuru 2 milyon kişinin ölümünden sorumlu olan ve genelde çingene çocuklar üzerinde çalışan Josef Mengele idi.Çocuklar gözlerin mavi mürekkep enjekte edildikten sonra veya vücutları birbirine sırtlarından dikildikten sonra sabah akşam bağırırlar ve ölücekleri günü acıyla beklerlerdi.Nazilerin yaptıkları deney çalışmalarından tamamı hiç bir zaman bilinemeyecek çünkü kamyonlar dolusu evrak işgalin son günü yok edildi.
II.Dünya Savaşı sırasında Nazi bilim adamları süper bir ordu üretebilmek amacıyla içinde oksikodon, kokain ve metanfetamin bulunan tuhaf bir ilaç karışımı geliştirmişlerdi.Bu ilacı deneklere verdiklerinde denekler bir gün boyunca yirmi kilogramlık bir yük sırtlarındayken hiç yorgunluk çekmeden 90 kilometre yürüyebilmiş ve vücut kondisyonları %500 artmıştı.

Savaşta Teknoloji 1 - Adolf Hitler
Nazilerin ürettiği “Schwerer Gustav” isimli bu tank dünyanın en büyük silahıdır.1 35 ton civarında olduğu için ancak demir yolu üzreinden ilerleyebilmektedir.


Hitler Fransayı aldığında Fransızlar Hitlerin Eyfel Kulesine çıkamaması için kasıtlı olarak asansörün halatlarını kesmişlerdi.1710 basamak çıkmaya üşenen Hitler Parisi ele geçirmiş olsa da asla çok sevdiği Eyfele tırmanamadı.Bu yüzden kendisiyle “Parisi ele geçirdi ancak Eyfeli ele geçiremedi” diye dalga geçilmiştir.Hitler bunun acısını Fransız koloni birliklerindeki Afrikalı askerlerden çıkardı.Naziler bu esirleri çitlerle çevrili bir alanda kapalı tutarak ölünceye kadar aç bıraktılar ve bir hafta sonra çitlerin ardına canlı bir keçi atarak bu hayvanın askerler tarafından parçalanma görüntülerini videoya kaydettiler.Böylece çekilen video Fransızların yozlaştığı,zencileştiği ve vahşileştiği iftirasını atmak ve Nazi Milliyetçiliği’nin neden önemli olduğunu göstermek için tüm Alman halkına izlettirildi. Adolf Hitlerin ilk aşkı Stephen İsaac bir Yahudiydi.Hitler kavuşamadığı ilk aşkı için intihar etmeyi bile düşündü.Ayrıca I.Dünya Savaşı esnasında kasığına aldığı bir darbe sonucu bir testisini kaybetti ve cinsel gücünü arttırması için kendisine boğa spremi enjekte ederdi. Hitler toplama kamplarını kendi kurdurmuş olsa da psikoloji bozulmasın diye hiç bir zaman bir toplama kampını ziyaret etmedi.Ancak tuhaftır ki bu kamplarda yapılan korkunç Nazi deneylerindeki bir çok veri günümüzde genetik bilimin yolunu açmış ve modern tıbba katkı sağlamıştır.

Hitlerin ölümü

Savaş sonucunda Almanya’nın yenilgisinin kesinleşmesi ve ümitsizliğin iyice artması üzerine 30 Nisan 1945’te Berlin’de eşi Eva Braunia birlikte intihar etmeye karar verirler. Kendilerini bir odaya kaparlar ve önce Eva Braun içinde siyanür bulunan bir kapsülü ısırır ve zehir saniyeler içinde etkisini gösterir, hemen ardından ise Hitler bir siyanür kapsülünü ısırır ve eş zamanlı olarak tabancayla sağ şakağına ateş eder. Kendi isteğiyle Führerbunker bahçesinde benzinle cesetleri bombaların neden olduğu bir çukura yerleştirilip yakılmıştır. Hitler’in bunu istemesinin sebebinin Sovyet ordusu tarafından yakalanıp teşhir edilmek istememesi olduğu iddia edilmektedir. Intihar etmeden önce yanındaki generallere “Cesedimi Rusların eline asla vermemelisiniz, beni Moskova’da heykel yaparlar.” demiştir.

Hitlerin Vasiyeti


Hitler, iki vasiyetnamesinden ilki olan siyasi vasiyetnamesinde “Almanya’nın bütün milletler ve Alman ulusu için zehir gibi tehlikeli olan Yahudileri ve Bolşevizm’i kovalamaktan asla vazgeçmemesi” gerektiğini belirtmekteydi. Hitlere göre Almanya’nın geleceğini tartışmasız bu olgu belirleyecektir. Hitler, savaşa girmekte haklı olduğunu savunuyor ve yenilgiden korkak yalancı generalleri sorumlu tutuyordu. İkinci vasiyeti olan özel vasiyetnamesinde ise tüm hayatı boyunca topladığı sanat eserleriyle doğduğu şehir olan Linz’de bir müze kurulmasını istedi. Tüm şahsi mallarını partiye, eğer parti kalmamışsa devlete bıraktığını ifade etmiştir.

İlginizi Çekebilir >  Gelecek Çağın Teknolojisi: Nanoteknoloji

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

AdBlocker Tespit Edildi!

Reklam engelleyici kullanarak BilgData'nın gelişimini engellemiş olursunuz. Lütfen reklam engelleyicinizi kapatıp tekrar deneyin.

How to disable? Refresh